1Allah.org

...Because You Need To Know!

Counter

Main Menu

رشاد خلیفه PDF Print E-mail
Friday, 27 May 2011 15:18

رشاد خلیفه

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

 

 

 

 

 

 

 

دکتررشاد خلیفه (متولد ۱۹نوامبر  ۱۹۳۵در مصر و وفات در ۳۱ژانویه ۱۹۹۰ توسان آریزونا آمریکا) بیوشیمیست مصری ‌تبار آمریکایی بود که مدعی کشف رابطه‌ای ریاضی در قرآن شد که بعدها توسط مجامع رسمی تشیع و تسنن رد شد. او همچنین پایه‌گذار گروه مذهبی اتحاد تسلیم ‌شدگان بین‌الملل است. خلیفه در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط تندروهای اسلامی ترور شد. همچنین قتل او را با اعضای القاعده مرتبط دانسته‌اند.

پیشینه

پدر رشاد خلیفه رهبر یکی از فرقه‌های صوفی مسلک مصری بود. رشاد خلیفه در سال ۱۹۵۹ به آمریکا مهاجرت کرد و تابعیت آن کشور به او اعطا گردید. در آنجا دکترایش را در رشته بیوشیمی، در دانشگاه توسان ایالت آریزونا اخذ نمود. دکتر خلیفه مشاور ارشد سازمان ملل متحد در بخش کشاورزی و بیوشیمی بود.

او در آمریکا پایه‌گذار جریانی شد که خود را تسلیم ‌شدگان "واژهٔ مُسلِم یا مسلمان" می‌نامند و از باورهای اصلی آنان می‌توان، اختصاص پرستش به تنها خدا با تکیه بر تنها قرآن و بدون ایده‌آل قراردادن پیامبرها و رد نمودن حدیث و سنت، نام برد.

submitters=تسلیم ‌شدگان

کد ریاضی قرآن و باورها

 رشاد خلیفه از سال ۱۹۶۸ با وارد نمودن تمام متن قرآن در کامپیوترها تحقیق خود را درباره تعداد و نحوه تکرار حروف مقطعه " پارافهای قرآنی"، در سوره‌هایی که با آن حروف آغاز می‌شوند و همچنین رابطهٔ ارزش عددی "ابجدی"  کلمات با تعداد تکرار آنها، آغاز نمود و در سال ۱۹۷۴ میلادی ادعایی مبنی بر کشف  رابطه‌ای ریاضی در تعداد سوره‌ها، آیه‌ها، کلمات، اعداد و حروف قرآن  را مطرح کرد و آنرا با عددِ ۱۹ مذکور در سوره ۷۴ آیهٔ ۳۰، مرتبط دانست.  او این عدد را مضرب قرآن نامید و در کتابش اذعان نمود که امکان نگارش قرآن، توسط نوع بشر، با وجود این رابطه پیچیده ریاضی، وجود ندارد. خلیفه همچنین از سایر متون مذهبی و شریعت‌های افزوده شده در کنار قرآن مثل سنت پیامبر واحادیث به عنوان منابع جعلی نسبت داده شده به محمد(ص) و در تضاد با قرآن، یاد کرد.

از آنجایی که دو آیهٔ پایانی از سورهٔ نهم قرآن تنها سوره‌ای که -به طور مرموز، برخلاف سوره‌های دیگر با بسم‌الله شروع نمی‌ شود , درسوره ۹ تئوری کد ۱۹را نقض می‌کرد، سرانجام وی از طریق کد ریاضی قرآن و بررسی و مقایسه کتب و شواهد تاریخی متوجه شد این دو آیه اضافه شدهوجايی در قرآن ندارند  و این یافته را اشکارا اعلام داشت.

همانطور که شواهد عينى در ضميمه ۱ ثابت کرده اند، چنين انشاء رياضى از توانايى انسان بسيار دور است. کوچکترين تخلف در آخرين کتاب خدا، ناهماهنگى آشکارى ظاهر ميسازد. کوچکترين تغييرى حتى در يک سوره، يا آيه، يا يک کلمه، يا حتى يک حرف بلافاصله آشکار ميشود.


نوزده سال پس از مرگ محمد (ص) ، پيغمبر خدا، در خلال سلطنت خليفه عثمان، کميته اى از نويسندگان تعيين شد تا نسخه هايى از قرآن تهيه کرده و به سرزمين هاى جديد مسلمان بفرستند. آن نسخه ها قرار بود از قرآن اصلى که با دست محمد (ص) نوشته شده بود تهيه شوند (ضميمه ۲۸ ).

اين کميته بوسيله عثمان بن عفان، على بن ابى طالب (ع) ، زيدبن ثابت، ابى بن کعب، عبدالله بن الزبير، سعيدبن العاص، و عبدالرحمن بن الحارث بن هشام گردانده ميشد. البته پيغمبر قرآن را به ترتيبى که وحى شده بود، نوشته بود (ضميمه ۲۳)، همراه با دستورات لازم که هر سوره و هر آيه در چه قسمتى قرار بگيرند. آخرين سوره اى که در مدينه وحى شد سوره ۹ بود. تنها سوره ۱۱۰ که سوره کوتاهى است، بعد از سوره ۹ در منا وحى شد.

کميته نويسندگان به سوره ۹ که رسيدند، آنرا درجاى صحيح خودش قرار دادند. يکى از نويسندگان پيشنها کرد تا دو آيه به احترام پيغمبر به قرآن اضافه کنند. اکثر نويسندگان موافقت کردند، بجز على (ع) که شديدا ً مخالفت کرد. او اصرار فراوان داشت که کلام خدا که آخرين پيغمبر خدا با دستهاى خود نوشته است، هرگز نبايد تغيير داده شود.

اعتراض على (ع) در بسيارى از اسناد و مدارک نوشته شده است، اما من در اينجا اشاره کلاسيک آنرا ذکر ميکنم. اثر جلال الدين السيوطى، چاپ الازهريه، قاهره، مصر، سال ۱۲۱۸ هجرى، صحفه ۵۹ در زير درج شده است.


فعد على بن ابى طالب(ع) فى بيته فقيل ما اقعدک قال رابت کتاب الله يزادفيهفحدثت نفسى ان لا البس ردانى الا اصلاه حتى اجمعه


 

ترجمه : از على(ع) سئوال شد: "چرا در منزل ميماني" گفت، "چيزى به قرآن اضافه شده است و عهد کرده ام تا قرآن اصلاح نشود هرگز لباس خيابان نپوشم، مگر براى نماز."

ابعاد اين جنايت عظيم را ميتوان با نگاهى به نتايج آن درک کرد:

(۱) عثمان بقتل رسيد و على خليفه چهارم منصوب شد.

(۲) جنگ پنچاه ساله اى بين خليفه جديد و طرفدارانش از يک طرف، و محمديانى که قرآن را تحريف کرده بودند، از طرف ديگر، در گرفت.

(۳) على (ع) به شهادت رسيد، و سرانجام همه خاندانش، خاندان پيغمبر، بجز عده اى زن و بچه، بقيه کشته شدند.


(۴) اين مصيبت منجر شد به جنگ معروف کربلا، جاييکه فرزند على(ع) ، حسين(ع) ، و خانواده اش قتل عام شدند.

(۵) مسلمانان براى ۱۴۰۰ سال از قرآن صحيح و تغيير نيافته محروم شدند.

بالاخره تحريف کنندگان قرآن در جنگ پيروز شدند، و تاريخ "رسمى" که به دست ما رسيد، ديدگاه برندگان را نشان داد. اين پيروزى ظاهرى دشمنان خدا، البته بر طبق خواست خدا بود. بيست سال بعد از مرگ پيغمبر، بت پرستانى که در فتح مکه از پيغمبر شکست خورده بودند (۶۳۲ ميلادى) دوباره به بت پرستى باز گشتند. خنده دار اينجا است که اين بار خود پيغمبر بت آنها بود. چنين بت پرستانى حقا ً استحقاق قرآن خالص را نداشتند. در نتيجه مؤمنان واقعى که سعى داشتند قرآن را بحالت نخست باز گردانند، به رحمت شهادت رسيدند، و پيروزى ظاهرى نصيب تحريف کنندگان کلام خدا شد.

اولين خليفه در زمان صلح، بعد از اين جنگ طولانى و ويرانگر مروان بن الحکم بود ( سال ۶۵ هجرى، مصادف با سال ۶۸۴ ميلادى فوت کرد). يکى از اولين کارهايى که او انجام داد اين بود که قرآن اصلى را، قرآنى را که پيغمبر با دقت زياد با دست هاى خود نوشته بود، " از ترس اينکه مبادا باعث مشاجرات جديدى شود" از بين برد [رجوع شود به علوم القرآن اثر احمد فون دينفر، سازمان اسلامى ليسستر انگلستان، سال ۱۹۸۳، صفحه ۵۶]. در اينجا هر شخص باهوشى سئوال خواهد کرد : "اگر قرآن اصلى با قرآنى که در آن زمان در دست مردم بود يکسان بود، پس چرا مروان بن الحکم آنرا از بين برد!"

پس از بررسى قديمى ترين مراجع اسلامى، متوجه ميشويم که دو آيه دروغين ۱۲۹- ۹:۱۲۸ هميشه مورد سوء ظن بوده اند. براى مثال، در حديث معروف بخارى و اتقان معروف السيوطى، ميخوانيم که صحت هر آيه قرآن بوسيله شهود بسيار ى تأييد شده بود "بجز آيات ۱۲۸ و ۱۲۹ از سوره ۹ که تنها نزد خزيمه بن ثابت الانصارى پيدا شده بود."

هنگاميکه عده اى اين تبعيض نامناسب را مورد سئوال قرار دادند، شخصى حديثى ساخت که اظهار ميداشت، "شهادت خزيمه مساوى است با شهادت دو مرد!!!"

عجيب اينکه آيات دروغين ۱۲۹- ۹:۱۲۸ در چاپ هاى قرآنى باستانى "مکه اى" ناميده شده اند.فرم عنوان سوره ۹ در قرآن استاندارد نشان ميدهد که اين سوره مدينه اى است، "بجز دو آيه آخر؛ آنها مکه اى هستند"!!!!


چطور اين آيات "مکه اى" را ميتوان با خزيمه پيدا کرد که از تازه مسلمانان مدينه بود!

چطور سوره مدينه اى شامل آيات مکه اى ميشود، هنگاميکه به رسم عمومى، همه وحى ها را بعد از هجرت پيغمبر از مکه، "مدينه اى" تلقى کرده اند!! با وجود اين اختلافات، بعلاوه ضد و نقيض هاى ديگرى در ارتباط با آيات ۱۲۹- ۹:۱۲۸، هيچکس جرأت نکرد صحت آنها ا مورد سؤال قرار دهد. اما کشف کد رياضى قرآن در سال ۱۹۷۴ عصر جديدى را آورد که در آن صحت هر عنصر قرآن ثابت ميشود (ضميمه ۱).

اضافه شدن دو آيه دروغين باعث نتايج زير شد :
(۱) نشان دادن عمل مهم سيستم رياضى قرآن،
(۲) نشان دادن معجزه اى بى نظير در حد خود، و
(۳) مشخص کردن مؤمنان حقيقى از منافقان.
ترجمه دو آيه دروغين در زير نشان داده شده است:

رسولى از ميان شما بر شما آمده است که نميخواهد هيچ سختى بر شما وارد شود، و به فکر شما است و نسبت به مؤمنان دلسوز است، مهربانترين. آگر آنها روى بگردانند، پس بگو، "خدا براى من کافى است، هيچ خدايى نيست بجز او. من به او توکل ميکنم. او پروردگار عرش عظيم است."

دکتر خلیفه با رجوع به قرآن و استفاده از کد ریاضی قران، از دو کلمه “نبی و پیامبر“ و رسول و فرستاده به عنوان دو مفهوم متفاوت یاد کرد و از محّمد (ص) به عنوان آخرین نبی و نه آخرین رسول نام برد. او در رمضان سال ۱۴۰۸ هجری قمری رسماً ادعا کرد فرستاده (رسول) خداست و نام او در قرآن کد شده است و مأموریت او پاک کردن هرگونه اضافات و تزریقات نوع بشر در اسلام یا دین نهایی می‌باشد

 این ادعا از سوی محافل مذهبی شیعه و سنی رد شده و نوشته‌های او ممنوع اعلام شد.

اما بسیاری از هم‌فکران او با عنوان اتحاد تسلیم‌ شدگان بین‌الملل

“United Submitters International” به ترویج کشفیات ومعجزه ریاضی قران او پرداختند

 


 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از منبع زیر استفاده کنید

وب‌گاه نوزده

وب‌گاه تنها قرآن

 وب‌گاه رسمی تسلیم شدگان

درباره حقیقت شخصیت رشاد خلیفه

 وب‌گاه شخصی دکتر رشاد خلیفه

 AboutSubmission.com وب‌گاه

۳۸ ضمیمه برگرفته از ترجمه رسمی انگلیسی دکتر خلیفه از قرآن

 وب‌گاه رسمی تسلیم شدگان به زبان فارسی به همراه ترجمه فارسی قرآن و ضمیمه‌های دکتر خلیفه

 

Last Updated on Sunday, 29 May 2011 19:12
 
 
Joomla Templates: by JoomlaShack